Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kapitola 3

15. 2. 2010

Kapitola 3

Probudila jsem se až když jsem ucítila, že stojíme místo toho abychom jeli. Bylo totiž divné, že by jsme byly už doma. A v tom jsem zaslechla něčí výkřiky. Oči se mi rozšířily do široka při představě, že to byl někdo ze strážných. V tu chvíli se dveře od kočáru otevřely prudce dokořán. Miroku byl pohotový a neznámému přiložil nůž ke krku. Jakmile ale zjistil, že je to jeden ze stráží, tak se stáhl. „Musíte rychle pryč, někdo nás napadl. Kočí je mrtvý a ostatní také,“ řekl z posledních sil a umřel.

Rychle jsme s Mirokem vystoupili a koukali se kolem nás. Rozhlíželi jsme se kolem, ale nikoho jsme neviděli a navíc, co bychom taky v té tmě měli vidět, když byla tma jako v pytli. Miroku rychle přesekl otěže a snažil se uklidnit koně, protože je něco strašně vystrašilo. Neváhali jsme ani chvilku a nasedli na koně.

Dali jsme jim povel a rychle odjížděli pryč. Nejhorší bylo, že jsem měla nepříjemný pocit, že na mě někdo upřeně hledí a toho pocitu jsem se nemohla zbavit. Naše koně se prudce zastavily u kraje nějaké propasti, kde tekla řeka. Rozhodně bych nechtěla spadnout dolů, pomyslela jsem si.

Z dálky se k nám dostal něčí hlas. „Chci je živé, najděte je a to okamžitě, hlavně tu holku.“ Zvolal někdo z těch, co po nás jdou. Podívám se na Miroka, který usilovně přemýšlí, jak se z tohoto všeho dostat. Ale neví si vůbec rady. Před námi lidi, co nás pravděpodobně chtějí zabít a za námi propast. Jedno lepší než druhý. Všimla jsem si, že se mezi stromy mihnul nějaký stín. V tom se můj kůň splašil a než jsem stačila jakkoliv zareagovat, tak jsem padala do propasti. I Mirokův kůň se splašil, ale ten se stačil na poslední chvíli zachytit. Pouze slyším jenom Mirokův zoufalý křik, jak na mě volá. Nakonec jsem zavřela oči a smiřovala jsem se se smrtí.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Super!

(Solet, 17. 2. 2010 21:01)

Perfektně vymyšlený konec kapitoly :-) Kdybych nevěděla, jak to bude zhruba pokračovat, tak se snad začnu o ni bát :-D

:D:D

(Eclair, 16. 2. 2010 18:23)

tak tobě by se nelíbila její smrt jo:D:Djá vím, že je to hrozně krátký, ale mě toho prostě víc nenapadlo:(:D no s tou délkou nevím, ale určo bude delší než tenhle:D:D

Houbičky :D

(Naru-chan, 16. 2. 2010 17:39)

Žádná smrt, nenene~ :D Jinak, je to pěkně krátký a fajně useklý.. Já ti dám, tsee :D Koukej napsat brzo další díl! :D A delší, joo? ;D